Ankara Masaj

>
Ankara Masaj

Ankara Masaj

Ankara Masaj

Tarihin en eski dönemlerinde, birçok medeniyet, binlerce yıl boyunca fiziksel, zihinsel ve duygusal bozuklukları ortadan kaldırmak için farklı stillerde masaj kullanmıştır. Günümüzün hızlı hızında unutacağımız bu iyileştirici dokunuş aslında güçlü bir şifacı anlamına gelmektedir. Ankara masaj dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak uzmanların görüşleri ve alanın gerekliliklerini iyi araştırmak gerekir.

Masajın Yararları

1- Stres hormonlarını azaltır.

2- Depresyonu yatıştırır.

3- Bağışıklık sistemini güçlendirir.

4- Acıyı azaltmaya yardımcı olur.

Ankara masaj nedir sorusu karşısında türleri de araştırmak gerekir. Masaj türleri çok çeşitlidir. Klasik masajdan lenfatik drenaja, bağ dokusu masajından İsveç masajına kadar türler uzanır. Her masajın şekli özel bir teknik ve etkiye sahiptir. Buradaki önemli nokta; Masaj, ilk yarısında ve ikinci olarak bir gevşeme sürecinin olmasıdır.

Masajın ellerinin ritmik hareketleri gerginliği gidermek ve rahatlamak için tasarlanmıştır. Fiziksel olarak; Lenfatik ve endokrin sistemler, solunum, sinir, dolaşım, iskelet, sindirim ve bağışıklık sistemleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Masajın Faydaları Nelerdir?

Masaj aynı zamanda zihinsel düzeyde de çalışır. Zihni rahatlatır. Virüs ve patojenlere direnç sağlayan antikorların ve lökositlerin üretimini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Masajdaki derin dokunuşlar vücut sıvıları üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahipken, aynı zamanda kanın kalbe ve akciğerlere daha hızlı nüfuz etmesini sağlar.

Masaj ek alet gerektirmez ve kendiliğinden insan vücudunda üç sistemle birlikte çalışır:

Dolaşım

Sinir

Lenfatik sistemleri düzenlemeye yardımcıdır.

Cilt masaj sırasında çeşitli uyaranlara maruz kalır ve refleks boyunca daha derin katmanlara geçer. Tüm organlar pozitif olarak uyarılır ve enerji akışını uyararak uyarılır.

Uzakdoğu Masajları

Geçtiğimiz otuz yıl boyunca, geleneksel Çin shiatsu masajı (parmak basıncı) ve akupunktur, batıda gittikçe önem kazanan ve çeşitlenen en yaygın ve yaygın teknikler haline gelmiştir.

Uzakdoğu Masaj Tekniği: Bu sadece vücudun enerji arzının dengede kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendi iyileştirme gücünü ve savunma mekanizmasını da geliştirir.

Bu yöntemlerin ana tezi; Bir meridyen olarak vücudumuzdaki hayati enerjiye özel akış yolları oluşturmasıdır. Eğer meridyenlerden birinde enerji akışı kesilirse, kendisine bağlı olan organ tam olarak işlev göremez ve bu kişi rahatsızlık hisseder. Shiatsu veya acupressure, bu noktalara basınç uygulama tekniğini ifade eder yani Ankara masaj nedir sorularına da bu şekilde yanıt bulmuş olabiliriz.

Yol Tarifi Hemen Ara